|
Egyszerű módszerek a tavaszi fáradtság ellen
Tél végére, tavasz elejére elfáradunk, álmosak vagyunk, végtagjaink ólmosak és csak aludnánk, aludnánk, aludnánk. Ennek a legfőbb oka az, hogy nem élünk együtt a természettel. A mi éghajlatunk alatt ősszel megnyugszik a természet, majd téli álomba merül. Az ember is része a természetnek, hiszen a biológiai testünk a Földből, Földanyából van. A szervezetünk és a tudatalattink ugyanúgy reagál, mint a természet többi gyermeke, az állatok és a növények, télen pihennünk kéne, hogy tavasszal újult erővel és lendülettel kezdjük az évet.
Sajnos civilizációs ártalom, hogy nem tudunk együtt élni az örök természeti körforgással, nem tudjuk betartani a "ha éhes vagy egyél, ha szomjas vagy igyál, ha álmos vagy aludjál" törvényt. Télen és tavasszal ugyanúgy kell teljesítenünk, mint nyáron vagy kora ősszel, mikor testünk telítve van a napfény, a gyümölcsök a és a pihenés pozitív energiáival. Az itt leírtakból adódik, hogy a legegyszerűbb módszer az lenne, ha mindenki megtehetné, hogy úgy éljen, ahogy a szervezete igényli. Kívánom mindenkinek, hogy életét eszerint tudja alakítani!
Persze, ha már nyakig benne vagyunk a tavaszi fáradtság állapotában azt valahogy meg kéne szüntetni. Az alábbiakban ismertetek néhányősi módszert ez állapot megoldására. Amikor reggel megébredünk, még az ágyban végezzünk el néhány lélekző gyakorlatot: fújjunk ki magunkból minden rossz gondolatot, bánatot, betegséget, fáradtságot és szívjuk be jó mélyen az Univerzum szeretetét, erejét és bölcsességét. Kilégzéskor azokra a dolgokra gondoljunk, amitől szeretnénk megszabadulni és minden belélekzésre helyezzünk egy pozitív mondatot. 7 kilélekzés és 7 belélekzés legyen. Ez a gyakorlat feldúsítja az oxigént a vérünkben, erőteljes áramlás indul meg az ereinkben és energiával, pozitív életérzéssel, vitalitással tölt fel bennünket. Ha lehetőségünk nyílik rá, naponta többször végezzük el ezt a gyakorlatot.
Étkezésünkkel is tudjuk befolyásolni állapotunkat. Javaslom a piros, sárga és zöld színű ételek-italok fogyasztását. A legjobb a friss növény lenne, de ilyenkor a retken kívül mégcsak az erősen vegykezelt zöldség kapható és a bio étkezést nem mindenki engedheti meg magának. Együnk minél több télálló almát, káposztát, sárgarépát, céklát, csipkebogyót, tavalyi szilvalekvárt és sárgabarackbefőttet.
Hogy friss zöldségünk is legyen, vegyünk zsázsamagot (minden reform-, bio- és gyógynövényboltban kapható) és néhány csipetet szórjunk egyenletesen egy kistányérba, öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje. Másnap, harmadnak már ehetunk friss zsázsacsírát, mely igazi vitaminbomba a tavaszi fáradtság ellen. Ehetjük vajas kenyéren, zöldségkeverékben, aludtejben, rizsben és természetesen önmagában is.
Csalán szinte mindenhol található, rendkívül sok hasznos ásványi sót, nyomelemet és vitamint tartalmaz úgyhogy szedjünk 3-4 friss hajtást tiszta helyről, forrázzuk le, majd turmixoljuk össze 7 deci szénsavmentes ásványvízzel, szűrjük és minden reggel éhgyomorra igyunk belőle 1 decilitert. Akinek alacsony a vérnyomása az csak fél decit igyon. Sokan a kávét tartják előnyben, pedig az csak rövid ideig képes feldobni a szervezetet és miután elmúlik a rövid ideig tartó hatása, még jobban lecsökken a vitalitásunk.
Régi tapasztalat, ha túl sok tanácsot adunk, abból nemigen tartanak be semmit, de néhány lélekzőgyakorlat, egy kis csalánlé, esetleg zsázsacsíra fogyasztása és étrendünkbe több zöldség, gyümölcs beiktatása mindenkinek könnyen megy, így elkerülhető a tavaszi fáradtság.
Áldás és békesség legyen mindenkin! Éva Ilona (06 70 314 5911)
* * * * *
Feliratkozás hírlevélre * ÉVA ILONA a FACEBOOK-on
ÉVA ILONA filmcsatornája a YOUTUBE-on: http://www.youtube.com/evailona777
| |